צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות

ריצוף איכותי נותן לכם יותר

בבתים הישנים ניתן עדיין למצוא עדויות לריצוף מיושן, שיהיה בדרך כלל חסר ברק וגם בהחלט לא מלהיב. אבל כיום, בבתים החדשים ברור כי לא מסתפקים בהתקנת ריצוף סוג ב'. גם אלה שנכנסים לדירה שרכשו מיד שניה מעדיפים לשדרג את הרצפה ולהתקין ריצוף שיש למשל, או אריחים יוקרתיים מקובלים אחרים. מדוע זה חשוב כל כך? זה פשוט – מראה האריחים, אופי הרצפה כולה וכל הרצפות משיגים עיצוב חדשני, מרהיב שמשפיע באופן ברור על העיצוב הכולל.

 

כיצד כדאי לבחור?

באיזו צורה כדאי לכם לבחור ריצוף חדש? יש כמה וכמה דרכים מקובלות שיכולות לסייע בידכם. למשל, אפשר לצלם דוגמאות בבתים של חברים, שרצפו את הרצפה לאחרונה והמראה מוצא בעיניכם. אבל אפשרות הרבה יותר נוחה וקלה הינה להיעזר בקטלוג מיוחד. כל מה שאתם צריכים לצורך כך זה לעיין בקטלוג מקצועי, קטלוג ריצוף לבית עד שתמצאו את הסגנון שמדבר אליכם. היתרון שטמון בשיטה זו הוא שקל מאוד להזמין לאחר מכן את הדגם הרצוי. כך קל לקבל בדיוק את המראה שאתם מחפשים, לא כמעט וגם לא בערך.

ריצוף

 

שימו לב להבדלים

כאשר אתם מחפשים ריצוף, שימו לב שיש דגמים שנחשבים למומלצים לבתים ויש כאלה שמומלצים לדירות. אם תסתכלו בקטלוג שמפרט ריצוף למלונות למשל, אבל אתם מחפשים פתרון לבית החדש שאתם בונים, יש בכך מן הפספוס. בדומה לכך, אם מדובר בקבלן שמתכנן פרויקט חדש של בניין משרדים, מה שנחוץ לו זה דוגמאות של ריצוף לבנייני משרדים. אך מלבד ההבדלים בין דגמים של אריחים ומרצפות שיתאימו לבית לבין דגמים שיתאימו למשרדים או למלונות, יש גם הבדלים נוספים, למשל בגודל כל אריח וכן גם בצבעים. הקפידו להתרשם מכמה וכמה אפשרויות שונות, כדי שההתרשמות תהיה מלאה וכדי שלאחר הבחירה ומלאכת הריצוף תוכלו להיות מרוצים באמת.

 

מפגש בין צרכים לבין מחיר

ללא ספק, הריצוף האיכותי ייתן לכם יותר, במראה, בעיצוב, בסגנון. אבל חשוב לזכור שקיים טווח מחירים נרחב למדי ואי אפשר לנתק את תהליך הבחירה משיקולים של עלות ותקציב. מה זה בעצם ריצוף מחירים? המחירים נקבעים על פי טיב הגימור וסוגי האריחים, על פי חומר הגלם ועל פי תוספות מיוחדות. החישוב הסופי נעשה ע"פ מ"ר ובהתאם לאיכות וליוקרה. בחרו נכון, בהתאם לתקציב ותתחדשו.   

 

חשיבותו של ריצוף איכותי

בשנים האחרונות ניתן לראות כי ריצוף איכותי הולך ותופס את מקומו של הריצוף הפשוט, הנחשב לבסיסי. הוא  מוצא את מקומו הראוי בבתי מגורים מהיוקרתיים ביותר ובדירות המקובלות. הוא מוצא את מקומו במיטב המשרדים, בבתי המלון, במוסדות הציבור, במוזיאונים, בבתי הקפה ובמסעדות. מהי חשיבותו של הריצוף האיכותי, כגון זה המבוסס על שיש? מדוע רווחת הנטייה להשקיע יותר?

 

ריצוף ואווירה

הטעם הראשון לכך כי ריצוף איכותי הפך לסוג של סטנדרט ורבים מעדיפים אותו על פני הסוג הפשוט נשען על אווירה. לא לחינם ניתן לראות קבלנים ומעצבי פנים מן השורה הראשונה ממליצים על סוגי שיש כפתרון לחיפויי רצפה בבתים חדשים ובפרויקטים גדולים של שיפוצים.

הריצוף האיכותי, בסופו של דבר, נמצא בכל מקום בתוככי המבנה (ולעיתים גם בקרבתו, מחוצה לו). הוא נמצא בכל החדרים – בסלון, בחדר האוכל, בחדרי הילדים וההורים. הוא נמצא גם במרפסות, במשרדים, לפעמים גם בגינות. אם בוחרים אותו בטוב טעם, אם בוחרים אותו בסגנון מרהיב, חלל הפנים מקבל אופי אישי, אווירה יוקרתית ויופי מרהיב.

ניתן לבחור בעיצובים חלקים, כאשר הריצוף מתקבל במראה נקי, ללא טקסטורות. אבל גם המראה המעוטר או המצויר בהחלט אפשרי. באמצעות בחירה מתאימה, ניתן ליצור תחושה כי המרחב כולו נעשה גדול יותר, מואר יותר. אפשר לברוד דגמים אוריינטליים, דגמים במראה אירופאי קלאסי, ריצופים בצבעים חמים או קרים.  

 

עמידות לשנים

מלבד אווירה וסגנון, רצפת שיש או רצפת גרניט הינה בעלת חשיבות נוספת. אנו מדברים על חשיבות הטיב והעמידות, כמובן. אם בוחרים בריצוף סטנדרטי, הרי שעם הזמן ניתן להבחין בכך שהצבע משתנה, יופיעו סדקים וחריצים והמראה הכללי יתיישן. לעומת זאת, כאשר בוחרים בחלופה איכותית, הרי שמראה הרצפה יישאר נאה, ממש כמו בתחילה. עמידות לשנים ארוכות, אם כן, הינה הסיבה הנוספת לבחירה בריצוף מצוין.

 

בחברת בני רוקח הוותיקה, שעוסקת בעיבוד מוצרי אבן ושיש, תמצאו פתרונות ריצוף מעולים, מן השורה הראשונה. מגוון רחב של חיפויים וסגנונות לבחירה, לכל טעם ובגימור מעולה. כשזקוקים לפתרונות לחיפוי הרצפה, הקירות, המדרגות, לא כדאי להתפשר.