צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות

קטלוג האבנים - ריצוף שיש

ריצוף שיש בשיטות שונות:

ישנן מגוון שיטות להנחת אריחי אבן בפרויקטים של ריצוף חוץ ופנים: על גבי מצע טיט,הדבקה או הדבקה על ריצוף קיים. להלן כל הפרטים כולל הסבר על ליטוש ואיטום השיש.

הנחה על מצע טיט

תשתית ריצוף שיש רצוי לעשות מבטון . לאחר סיום יצירת התשתית מומלץ לנקות ביסודיות על מנת למנוע פוטנציאל עתידי להיווצרות עובש. עובי שכבות החול זה בממוצע 4 סנטימטרים . חשוב שהחול יהיה מסונן, לכן יש להעדיף חול באיכות גבוהה, במיוחד כאשר מדובר בבית שבכוונתכם לשהות בו עוד שנים רבות.

 

הדבקה על שיש

השיטה מבוססת על מילוי תשתית הריצוף בתערובות, לאחר היציקה יש להחליט את המילוי, על המילוי מדביקים את האריחים עם דבק מיוחד . שיטה זו יקרה אך מצד שני המצע אינו סופג מים.

 

הדבקה על ריצוף קיים

שיטה זו זולה בהרבה מהשיטות האחרות, היא פשוטה ונקייה יחסית, שיטה זו מומלצת בין היתר כאשר הבית גם ככה עומד לשיפוץ יסודי יותר ואין בכוונת בני המשפחה להשקיע יותר מידי משאבים של זמן וכסף בדירה. אך היא לא מתאימה לכולם. ראשית, לאל לכולם יש כבר בבית ריצוף קיים, וכן כאשר יש הרבה מרצפות שבורות או שהריצוף עקום, מומלץ שלא לבחור בשיטה זו.

 

וכן כאשר יש מתחת לשיש המרוצף דליפה או בעיות אינסטלציה שונות, הרי שצריך לבצע עבודה יסודית יותר על מנת להקדים תרופה למכה, ולמנוע היווצרות של עובש.


 

ליטוש שיש

ליטוש שיש הוא תהליך מורכב של ליטוש והשחזת שיש בעזרת מכונת ליטוש מיוחדת המגרדת 1-2 מ"ל מהגלזורה של הרצפה וחושף אזור חדש ונקי מלכלוך, שריטות, חורים וכתמים .

 

ליטוש שיש מומלץ לאחר גמר שלב ריצוף השיש ומומלץ לבצע זאת ע"י בעלי מקצוע מנוסים ומומלצים . חוסר מקצועיות בתהליך הליטוש עלול לגרום נזק למשטח השיש ויפגע במראה הריצוף. הליטוש יבוצע אך ורק לאחר שהחומר שמתחת לריצוף התייבש לחלוטין (כמספר שבועות לאחר סיום הריצוף).לאחר הליטוש חורצים את המשטח באמצעות מסור ידני ויוצרים (פוגות) של עד 3 מ"מ באבן.

 

לאחר שהפוגות זהות, ממלאים אותם בדבק שיש מיוחד בגוון זהה לאבן .  לאחר מכן מתחילים בתהליך הליטוש .

 

מומלץ לאחר שבועיים לצפות את המרצפות בסילר לשמירה על האבן, במידה והבית עובר שיפוץ מומלץ לכסות את המרצפות בקרטונים כדאי לשמור מפני שריטות ושחיקה של המרצפות. 


 

סילר

סילר הוא למעשה חומר איטום מקצועי חסר צבע, שנועד להגנה על השכבה העליונה של המרצפות, מיד לאחר ביצוע הפוליש.

 

מדוע חשוב למרוח סילר לאחר ריצוף שיש וליטושו ומדוע אחרי פוליש מקצועי? ובכן, זהו חומר שכשמו כן הוא Sealer או אוטם, ומריחתו על גבי משטחים סופגים כמו הריצוף בבית או במשרד, מגינה על השכבה העליונה, שעליה אנו דורכים, מפני חדירת לכלוך וכתמים ועוזרת לשמור על הברק לאורך הרבה יותר זמן.

 

אנו ממליצים למרוח את החומר על רוב סוגי הרצפות ובין השאר: שיש, צפחה, בטון, אבן ניסורה, אבן טבעית, טרה קוטה, גרנית, טראצו, אבן מחצבה ועוד! בנוסף ליתרונות הנ"ל, מריחת Sealer איכותי מעלה את מקדם ההתנגדות להחלקה, גם כשהרצפה יבשה ואפילו כשהיא רטובה. מלבד חומר השקוף ניתן למצוא גם סילר כהה וסילר לכה המיועד לשימוש בעיקר אבל לא רק על משטחי בטון בתוך חניונים.

 

השימוש בחומר אינו משנה את צבע אבן הריצוף שכן הסילר שקוף לחלוטין, הוא אינו מתקלף ואינו מחליף גוון עקב קרינת שמש ישירה, החומר דוחה כתמי מים ושמן ולמעשה אינו פוגע בריצוף בשום דרך, אלא רק מגן עליו לאחר פוליש וכל פעולה אחרת שמנקה ומבריקה את הרצפה.

 

התהליך כולל כמה שלבים שאנו מקפידים ליישם בכל עבודה:

 

  • בחירת סוג הסילר המתאים בהתאם לסוג האבן או הריצוף, בסיס החומר ממנו מורכב הסילר, והמראה הסופי הרצוי - רטוב או יבש.

 

  • בדיקה והקפדה על כך שהמשטח אותו אנו רוצים לאטום יבש ונקי, זהו תנאי הכרחי ובסיסי לשימוש בחומר.

 

  • קיימות שיטות שונות להחדרת החומר למשטח, השיטות כוללות: הספגה של החומר באבן, מריחה, ריסוס ועוד. טכניקת החדרת החומר דורשת הקפדה ומיומנות באשר למינון ולכמות הנדרשת. בדרך כלל לאחר מריחת החמור יש להחדיר אותו לשכבה העליונה של הריצוף על ידי מכונה יעודית

 

  • לאחר סיום התהליך יש להמתין 3 שעות עד לייבוש ועד 24 שעות לפני חזרה לשיגרה מלאה, לצורך קבלת תוצאות מעולות.