צרו עימנו קשר

ליצירת קשר והזמנות

ריצוף שיש - ככרטיס ביקור המשדר יוקרה ואצילות

ריצוף שיש נחשב לאחד מסוגי הריצופים האסתטיים והמרשימים ביותר בתחום. השיש ניחן בעושר ויזואלי המקרין נוכחות רבה בחלל, ומהווה כמעין כרטיס ביקור המשדר יוקרה ואצילות.

 

אנשי המקצוע של חברת "בני רוקח תעשיות שיש", הנחשבת לאחת מן החברות המובילות בישראל בתחום, מציינים שניתן כיום לפגוש בריצוף שיש לא רק בבתי מלון, אולמות, משרדים או לובי של מבנים מפוארים, אלא גם בדירות ובתים פרטיים, החל מריצוף בחדרי אמבטיה ושירותים, וכלה במדרגות משיש בדוגמאות, רמות חספוס וברק ועיבודים שונים.

ריצוף שיש

מחברת "בני רוקח תעשיות שיש" מוסיפים שבשנים האחרונות ישנה נטייה להעדיף ולרצף בשיש טבעי במידות גדולות של 80X80 או 120X120 המעניק לחלל מראה דקורטיבי רך ומרהיב.

 

ההבדל בין שיש, גרניט ואבן גיר

בענף הבנייה בישראל נהוג בימינו להשתמש במונחים "שיש" או "ריצוף שיש" לצורך תיאור מגוון סוגי אבן שונים, שחלקן אינן באמת אבני שיש מבחינת ההגדרה הגאולוגית, כמו לדוגמה אבן גיר, אבן מצפה, אבן חברון או גרניט, כשמדובר, למעשה, באבני סלע שמקבלות לאחר ליטוש את הברק האופייני לשיש.

 

השיש הנו סלע המכיל סרפנטין, דולומיט או קלציט, והוא נוצר מסלעים שהתפרקו ועברו שינוי גבישי בעקבות טמפרטורות גבוהות ולחצים במעמקי כדור הארץ. החום והלחץ גרמו לגבישים להינמס ולהתחבר מחדש בצפיפות גבוהה במיוחד, תהליך שהקנה לשיש חוזק וקושי הגבוהים בהרבה מאבן הגיר, ומרקם חלק יותר המאפשר ליטוש עד לקבלת מרקם מבריק במיוחד.

 

ניתן למצוא כיום סוגי שיש רבים במגוון טקסטורות וצבעים שונים, שחלקם מתאפיינים במראה חלק ואחרים בעלי תנועה וגידים.

 

הדרכים לשימור הברק והמראה האחיד

כפי שצוין לעיל, ישנן אבנים שזכו לכינוי "שיש" על אף שמבחינה גאולוגית הן אינן עונות על ההגדרה. אחת מהאבנים הללו היא אבן קיסר שהנה, למעשה, שיש מלאכותי המיוצר מקוורץ בתוספת של פולימרים ופיגמנטים. בתום התהליך התעשייתי בתוספת הפולימרים לחיזוק, מתקבל משטח עמיד במיוחד מפני שריטות ולחות, בשלל טקסטורות, גוונים וגימורים.

 

היות ומדובר באבן מלאכותית, ניתן לייצרה בגוונים וברמת אחידות שאינה קיימת בשיש הטבעי. יתרון נוסף הנעוץ לאבן קיסר בהשוואה לשיש טבעי נוגע לרגישותו הרבה של השיש הטבעי לחומרי ניקוי חזקים ונטייתו לספוג לחות וכתמים לאורך הזמן.

 

על כן, ריצוף שיש דורש הקפדה על שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים, הימנעות מחשיפה לחומרים חומצתיים זמינים ואיטום פני השטח אחת לכמה חודשים בכדי לשמר את הברק והמראה האחיד.